Braas Çatı Sistemleri
  Kiremit
Tamamlayıcı Kiremitler
Su Yalıtımı
Isı Yalıtımı
Özel Detay Çözümleri
Baca-Baca Şapkası Çözümleri
Çatıya Çıkış Çözümleri
Çatı Penceresi
Yağmur İndirme Sistemleri
Çatı Güvenlik Sistemleri
Güneş Enerjili Çatı Sistemleri
   
 

Rayzen Mühendislik & Yapı Uygulamaları, çatı malzemeleri ve çatı uygulamaları konusunda Monier Yapı Çözümleri San. Tic. A.Ş. ‘ nin İstanbul bölgesi yetkili satıcısı olarak faaliyet göstermektedir.

Rayzen Mühendislik & Yapı Uygulamaları, Braas markası ile çatıda kalite ve mükemmelliği prensip edinerek sürekli eğitim programıyla bunu tüm uygulayıcı ekiplere iletmektedir.

Çatıda Kalite Ve İdeal Görünüm

Monier, dünyanın en büyük kiremit ve çatı sistemleri üreticisidir. Merkezi Almanya’da olan Monier grubu, dünyada 4 kıtada, 40 ülkede 200’den fazla üretim tesisi ve 12.000 çalışanı ile kiremit ve çatı ürünleri sektöründe pazar lideri olarak faaliyet göstermektedir.

Sadece İngiltere, Almanya ve İtalya’da yılda 100 milyon m2’den fazla çatı kaplayan grup, aynı zamanda dünyada konu ile ilgili teknoloji üreticisi konumundadır. Kiremit teknolojisinde dünyada öncü ve 50 yıllık geçmişe sahip olan Çatı Uzmanı Monier, Braas markası ile Türkiye’de bulunmaktadır.

Braas Çatı Sistemleri 1998’den beri Türkiye’de üretim yapmaktadır. 36.000 m2 alan üzerinde kurulan 2.000.000 m2 / yıl kapasiteli Gebze tesisleri orijinal tam otomatik Alman Braas teknolojisi ile donatılmış ve Braas kiremitlerini el değmeden üretebilmektedir.

Braas ürünleri tasarımları, Monier’in İtalya, Almanya ve İngiltere’deki ürün tasarım atölyelerinde yapılmaktadır.

Türkiye’de Braas çatı sistemi anlayışı ile kiremit, tamamlayıcı kiremit, baca ve aksesuar, ısı ve su yalıtımı, çatı penceresi, dere vb. ürünlerden oluşan, istenirse tek tek, istenirse modüler uygulanabilen bir çatı sistemi sunulmaktadır.

Braas çatının estetik ve fonksiyonel bütünlüğüne önem vermekte ve aynı zamanda geniş ürün yelpazesi, danışmanlık ve mühendislik hizmeti ile en yüksek kalite ve hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

Braas çatı sistemleri Türkiye’ de yetkili satıcılar kanalı ile satılmakta ve uygulanmaktadır. Rayzen Mühendislik & Yapı Uygulamaları Braas markalı çatı ürünlerinin İstanbul bölgesi yetkili satıcısıdır.

Mükemmel Çatının Anatomisi

Braas Çatı Sistemleri ile çatı, sadece iklim koşullarından korunmak için kaplanan bir alan olmaktan çıkıyor. Monier olarak çatının diğer fonksiyonlarına da önem veriyor, çatının havalandırılmış ve kuru olması gerektiğini 50 yıllık deneyimlerimizden biliyoruz. Çatıda ısı ve su yalıtımına özellikle dikkat ediyoruz. Türkiye’de çatıyı estetik anlayışımız çerçevesinde bir yaşam mekanı haline getirmek istiyoruz. Çatıda olması gerektiğine inandığımız tüm bu özellikler, çatı uygulamalarında özellikle detay çözümlerinin önemini arttırıyor.

Tüm dünyada yıllardan beri detay çözümleri üzerinde çalışan Monier olarak, yılların verdiği birikim ve engin pazar tecrübesi ile estetik ve fonksiyonel bütünlüğü sağlayan nefes alan modüler çatıyı üretiyoruz.

Braas Çatı Yönetimi çerçevesinde çatı projenizi en ince detayına kadar inceliyoruz.

Braas olarak çatıyı oluşturan tüm parçaları tek tek veya modüler bir sistem olarak en fonksiyonel, dekoratif ve ekonomik çözümlerle sizlere sunuyoruz.

Braas Çatı Elemanları:
1. Braas Kiremit
2. Mahya Kiremiti
3. Mahya Sonlama Kiremiti
4. Mahya Üçyol Kiremiti
5. Mahya Dörtyol Kiremiti
6. Havalandırma Kiremiti
7. Kar Tutucu Kiremit
8. Yarım Kiremit
9. Yan Saçak Köşe Kiremiti
10. Şet Kiremiti
11. Şet Yan Saçak Kiremiti
12. Yakafleks
13. Mahya Airband
14. Kanatlı Oluk (Mail Dere
15. Çözümü)
16. Şeffaf Kiremit
17. PVC Anten Çıkış Elemanı
18. PVC Havalandırma Elemanı
19. Firafix Mahya Kapatma Elemanı
20. Saçak Havalandırma Elemanı
21. Havalandırma Bacası
22. Isıtma Bacası
23. Işıklık
24. Çatı Penceresi
25. Bakır, PVC, Stabicor Yağmur
26. İndirme Sistemi
27. Thermomanto Sistem
28. Isımanto Sistem

Mükemmel Kiremitin Anatomisi

Kiremit çatı örtüsünü oluşturan en önemli eleman ve çatının genel kalitesini etkileyen başlıca unsurdur. 50 yıldan beri yapı sektöründe çalışan Monier için kiremit, derin bir araştırma alanıdır. Monier, Braas Kiremidin özelliklerini sürekli geliştirmekte, test etmektedir.

Braas sürekli yeni modeller yaratmakta ve kiremitte mükemmelliğe ulaşmaya çalışmaktadır.

Braas kiremiti bir sanat olarak algılamaktadır. Braas Çatı Sistemleri, kiremit üretimini çevreye zarar vermeden atıksız teknoloji kullanarak yapmaya özen göstermektedir. Braas, değişik model renk ve yüzey seçenekleri ile doğal malzemelerden üretilen kiremidi iyi bir kiremidin tüm özelliklerini taşıyacak şekilde özenli bir estetik içinde sunmaktadır. Braas model tasarımlarında, bünyesine su geçirmezlik, su sızdırmazlık, otomatik kilitlenme sistemi, milimetrik ölçüler, sağlamlık, montaj kolaylığı, her çatıya uyum gibi ana özellikleri ön planda tutmaktadır. Braas yüzey ve renk uygulamaları ile de farklı görsel boyutlara ulaşmaktadır. Braas Kiremitler her türlü konut, apartman, villa, iş merkezi, sosyal ve turistik binalara başarı ile uygulanabilmektedir. Bazı tüketicilerin düşündüğü gibi villa kiremidi, konut kiremidi, iş merkezi kiremidi, turistik bina kiremidi gibi farklılıklar bulunmamakta ve Braas farklı model ve renk seçenekleri ile tüm yapı türlerine hizmet verebilmektedir.

Braas her şeyden önemlisi ürettiği kiremitlere 30 yıl ürün özellikleri garantisi vermektedir.

Braas Kiremit Farklılığı

Renk, model ve yüzey seçeneği: Braas kiremitte değişik model, renk ve yüzey uygulamaları mevcuttur.

Su geçirmezliği: Braas kiremitleri yüzeylerinden su geçirmez.

Dona karşı dayanıklı: Braas kiremit bünyesine su almadığı için en soğuk hava şartlarında dahi dona karşı dirençli olup, 30 yıl garanti kapsamındadır.

Çevreci kiremit: Braas Kiremitlerinin üretiminde atık madde olmadığı için doğayı kirletmez.

Sağlam: Braas kiremit darbelere karşı dayanıklıdır.

Kimyasal dayanıklılık: Braas kiremit yapısal özellikleri sayesinde kimyasal etkilere karşı dayanıklıdır.

Teknoloji: Braas kiremitler Braas Çatı Sistemleri tarafından geliştirilen üstün teknolojiyle el değmeden üretilir.

Yüksek rüzgar ve yağış direnci: Braas kiremit, kilit sistemi sayesinde yüksek eğimlerde ve kuvvetli rüzgar alan bölgelerde yüksek performans gösterir.

%30 Hafif: Braas Kiremitlerinin m2 ağırlıkları klasik alaturka kiremitlere oranla daha düşüktür. Ayrıca yağışlarda bünyesine su emmediği için m2 ağırlığı artmaz.

Tasarım ve Estetik: Braas ürünlerin tasarımı, Monier’in İtalya, Almanya ve İngiltere Tasarım Atölyelerinde sürekli olarak geliştirilmektedir.

Milimetrik: Braas Çatı Sistemleri’nin geliştirdiği üretim teknolojisi sayesinde kiremitler milimetrik ölçülerde üretilir.

Braas Kiremitleri: Braas kiremitler Su geçirmezlik ve dona karşı 30 yıl ürün özellikleri garantisi altındadır.

Pratik-Montajda Hız: Braas Kiremitlerinin uygulanması kolaydır. Otomatik kilitlenme sistemi sayesinde montaj hızı çok yüksektir. Aksi, teknik elemanlarca belirtilmedikçe Braas kiremitlerde hiçbir tespit elemanına gerek yoktur.

Ekonomik: Braas kiremit montajda m2 sarfiyatı sadece 10 adet olduğundan işçilik ve zamandan büyük tasarruf sağlar.

Braas Kiremit Renk Ve Modelleri

Braas Tegalmodern Serisi: Zarif ve çizgisel hatları ile TegalModern düz profili ve doğrusal geometrisi sayesinde çatıdaki örtüyü cepheye taşımak isteyen tasarımcılar açısından da güçlü bir alternatif olarak öne çıkmaktadır.

Braas Diva Serisi: Braas Diva kiremit her biri doğal olarak tek tek eskitilmiş dokulu kiremitlerin, kusursuz bir estetik anlayışıyla harmanlanmasıyla ortaya çıkmış son teknoloji ürünü bir kiremittir.

Braas Villa Serisi: Braas Villa, özellikle estetik kaygısı ön plana çıkan yapılar için ideal bir üründür. Braas Villa kiremit alaturka kiremidin nostaljik görünümünü, üstün teknik özellikleri ile evinizin estetik bütünlüğünü de sağlayarak evlere değer katmaktadır.

Braas Akdeniz Serisi: Braas Akdeniz, narin hatları ile Akdeniz’in dayanılmaz sıcaklığını evinize getirmektedir. Braas Akdeniz kiremit standart 5 ayrı renk ve değişik yüzey seçenekleri ile üretilmektedir. Braas Akdeniz gerek villa, gerekse çok katlı binalarda üstün kalitesi, kullanım kolaylığı ve montajda sağladığı hız ile vazgeçilmez bir ürün niteliği taşımaktadır. Braas Akdeniz m2’de sadece 10 adet kullanılmaktadır.

Braas Modüler Çatı Sistemleri

Braas Türkiye’de çok bilinmeyen bir konuya daha el atarak çatıda güvenli yürüme ve çalışma amaçlı ürünlerini tüketicisi ile buluşturmakta ve güvenliğe bakış açısı ile diğer markalardan ayrılmaktadır.

Lafarge, Türkiye’de faaliyete başladığı 1999 yılından beri dünya üzerindeki 50 yılı aşkın çatı tecrübesinin ışığında yapılara doğru çatıyı ve doğru çatı çözümlerini tanıtmaya çalışmaktadır. Braas tüm Türkiye’ye yayılmış satış örgütüyle, sektör profesyonellerine ve son kullanıcılara, danışmanlık, keşif, metraj ve uygulamadan oluşan bir paket servis sunmaktadır. Çatının kiremit ve mahyadan oluşan basit bir kaplama olmadığını, çatının doğru malzemelerle çözülmesi gereken bir sistem olduğunu ısrarla savunmuş ve bu felsefe doğrultusunda Braas Modüler Çatı Sistemini geliştirmiştir.

Rayzen Mühendislik &Yapı Uygulamaları olarak bizlerde bu mükemmel yapının Türkiye’ de uygulanması ve yayılması konusunda çalışmaktayız.


Braas Nefes Alan Modüler Çatı SistemiBraas Modüler Çatı Sistemi kiremitler ile çatı yüzeyi arasında kalan boşluğun sürekli ve etkin bir şekilde havalandırması esasına dayanmaktadır. Sağlıklı bir çatıda havalandırma şarttır. Havalandırma olmadığı takdirde çatı içine sızan olası su damlacıklarının yoğunlaşması sonucunda nem, yosunlaşma ve bakteri gibi sağlıksız ortam şartlarının oluşması önlenememekte ve sağlıksız bir çatı oluşmaktadır. Çatıyı oluşturan malzemelerin gerçek fonksiyonlarını yerine getirebilmesi, uzun ömürlü olabilmesi ve aynı zamanda nem ve rutubetten arındırılmış bir çatı ortamı yaratmak için kiremit altında belirli bir hava sirkülasyonu yaratmak çok önemlidir.

Altında yaşam alanı olan çatılarda kullanımdan kaynaklı su buharının veya yoğuşma kaynaklı nemin, nefes alan su yalıtım örtüsü Divoroll sayesinde kiremit altına iletildiğinde, kiremit kaplaması dışına tahliye edilebilmesi için de gerekli havalandırma detayları çözülmüş olmalıdır.

Braas Çatı Sistemi, Lafarge Çatı Sistemleri’ nin 50 yıllık deneyiminin sonucunda ortaya çıkan 150’nin üzerinde özel detay çözümünden oluşan mükemmel bir paket üründür.

Modüler Çatı Sistemi’ ni Oluşturan Ana Parçalar
Kuru Mahya Sistemi / Mahya Airband


Kuru Mahya Sistemi’ nin amacı çatı eğimlerinin birleşim noktası olan mahya hatlarının harç kullanılmadan, kuru, fonksiyonel, sağlıklı, uzun ömürlü ve estetik bir şekilde kaplanmasının sağlanması ve kiremit altı havalandırma fonksiyonunun desteklenmesidir. Kuru Mahya Sistemi’nin en önemli elemanı Mahya Havalandırma Bandı, Braas Modüler Çatı Sistemi felsefesinin geliştirdiği bir ürünüdür. Mahya Havalandırma Bandı son derece fonksiyonel, dayanıklı ve uygulanması kolay bir üründür. Havalandırma bandı çatıda mahya kiremidinin altına harç yerine uygulanarak üç ana fonksiyonu yerine getirmektedir.

• Braas Mahya Havalandırma Bandı, özel metalik hücresel dokusu sayesinde gereken hava geçirgenliğini desteklemekte ve mahya altında optimum havalandırmayı sağlamaktadır. Böylece ortamın sürekli olarak kuru kalmasını sağlamakta ve ortamı nemden arındırmaktadır.

• Braas Airband, her iki kenarında bulunan yapışkan bant sayesinde Mahya Kiremidi boyunca mükemmel bir yapışkanlık sağlayarak Mahya Kiremidi altına su kar ve her türlü tozun sızmasını etkin bir şekilde önlemektedir.

• Braas Mahya Bandı, Mahya Kiremidi montajını harç koymadan gerçekleştirerek çatıların görsel estetiğini arttırmaktadır.

Braas Havalandırma Kiremidi
Kiremit örtüsü ile çatı kaplama yüzeyi arasındaki boşluğun sürekli ve etkin bir şekilde havalandırılması amacı ile kullanılmaktadır. Sarfiyat miktarı çatı eğimi, saçak mahya mesafesi gibi teknik verilere göre belirlenmektedir. Braas havalandırma kiremidi Villa ve Akdeniz modellerine uyumlu bir şekilde tüm kiremit renklerinde üretilmektedir. Braas havalandırma kiremidinde bulunan havalandırma boşluğu plastik bir kafes ile donatıldığından kuş ve yaprak gibi istenmeyen cisimlerin çatı altına girmesine izin vermemektedir.

Thermomanto System - Isımanto Sistemi
Ekstrüde polistren köpükten özel dizayn ile imal edilmiş ısı izolasyon levhaları Braas Modüler Çatı Sisteminin çok amaçlı ürünlerinden birisidir. Braas ısımanto sistemi Braas kiremitlerinin altına serilerek otomatik kilitlenmeyi sağlayan özel yüzey şekli sayesinde hem mertek, hem ısı yalıtım görevini yerine getirmektedir. Braas thermomanto system ayrıca özel yüzey profili sayesinde hava sirkülâsyonunu oluşturarak çatının kuru kalmasını sağlamaktadır.

Braas Saçak Havalandırma Elemanı
Braas Saçak Havalandırma Elemanı saçak boyunca kiremit altına yerleştirilerek saçaktan içeri hava girişini sağlamaktadır. Saçak havalandırma elemanı kiremit altına kuş, yaprak vb. gibi yabancı maddelerin girmesini önlemektedir.

Braas Güneş Enerjili Çatı Sistemleri - INNOSOL

Brass Güneş Enerjili Çatı Sisteminde birbiri ile uyumlu 100'ün üzerinde detay çözümü bulunmaktadır.
Braas Güneş Enerjili Çatı Sistemi,
1. Kullanım suyunun ısıtılması,
2. Ev ısınmasına destek,
3. Havuz suyunun ısıtılması, gibi farklı fonksiyonları tüketicilerine sunmaktadır.

Braas güneş enerjili çatı sisteminin en önemli elemanlarından biri olan kolektörler, tamamen çatı ile bütünleşmiş ve tüm izolasyon detayları çözülmüş şekilde sunulmaktadır. Böylece güneş enerji sistemlerinde en sık karşılaşılan sorunlardan biri olan çatıda su sızdırma problemi, Braas' ın yenilikçi detay çözümleri ile ortadan kaldırılmaktadır. BRAAS INNOSOL sistemde kolektörler çatıya ankastre veya çatı üstü montaj şeklinde kullanılabilmektedir. Braas çatı sisteminde tüm farklı çatı örtülerine yönelik olarak geliştirilmiş bağlantı ve geçiş aparatları sayesinde çatı örtüsünden bağımsız olarak her türlü çatıda kolektörlerin montajı güvenle yapılabilmektedir.

BRAAS INNOSOL Kolektörler yatay veya dikey olarak yerleştirilebilmektedir. Böylece montaj alanı dar olan çatılarda bile monte edilebilmektedir. Arzu edilirse, teras çatılarda da kullanılabilen kollektörler, kolay taşınabilir ve birbiri ile bağlanabilir olması sayesinde uygulamada da rahatlık sağlamaktadır. BRAAS-INNOSOL kolektörler teras eğimli tüm çatılarda kullanılabilmesi ve üretim teknolojisi ile her türlü konut, villa, otel gibi yüksek verim gerektiren yerlerde güvenle kullanılabilmektedir. Braas INNOSOL sistemle birlikte sunulan pompa ve kontrol üniteli kompakt boylerler ile diğer detay çözümleri ihtiyaca göre tasarlanarak monte edilmektedir.

Lafarge Braas Çatı Pencereleri

Braas Çatı Penceresi, Braas Modüler Çatı Sistemi çözümlerinden birisidir. Çatı pencereleri, altında yaşam mekânı olan çatılarda yaşayanlara manzara seyri, havalandırma, aydınlatma ve acil durumlarda çatıya çıkış imkanı vermektedir.

Braas Çatı Pencereleri yeni yapılan çatılarda kullanılabildiği gibi, yenileme çalışmalarında da aynı güvenlikle kullanılabilmektedir. Braas çatı penceresi eski binalara değer, hayata konfor katmaktadır.

Braas Çatı Pencerelerinin Genel Özellikleri
• Braas çatı penceresi dünyadaki tek otomatik havalandırma sistemidir. (Ventair Magnetic System)
• Braas çatı penceresinin kullanımı kolaydır. Açma, kapama ve temizlik sağlayan ortadan kırılımlı açılım bulunmaktadır.
• Braas çatı penceresi katmanları arasında yapılan özel yapıştırma işlemi ile sağlamlaştırılan ve vakum emprenye ile korunan birinci sınıf çamdan yapılmıştır.
• Braas çatı penceresinde düşük ısı geçirgenliğine sahip cam kullanılmıştır. (U=1.1 W/m2K)
• Braas çatı penceresinde dayanıklılığı arttıran temperli cam bulunmaktadır.
• Braas çatı penceresinde ahşap aksamların üzerine çift kat uygulanan renksiz vernik bulunmaktadır.
• Braas çatı penceresi 180 derece açılarak kolay temizlenebilmektedir.
• Braas çatı penceresi boyutu uygun tüm çatılara uygulanabilmektedir.

Ventair Magnetic System (Otomatik Havalandırma Sistemi)
Dünya’da sadece Braas Çatı Pencereleri’nde bulunan Ventair Magnetic System, (Otomatik Havalandırma Sistemi) pencere kapalıyken, kullanıldığı odadan saatte kişi başı 24 m3 havayı dışarı tahliye edebilmektedir.

Braas çatı penceresi havalandırma ünitesi, içeri giren taze havanın ve dışarı atılan kirli havanın miktarının ve dengesinin şiddetli rüzgarlarda dahi değişmemesini sağlamaktadır. Ayar düğmesi sayesinde, tahliye edilecek havanın miktarı 12 m3 / saat’e kadar düşürülebilmekte veya istendiğinde havalandırma tamamen kapatılabilmektedir.
Braas Ventair Magnetic System filtresi dayanıklı özel bir keçeden imal edilmiştir. Braas otomatik havalandırma sistemi mekanizması ve filtresi kolaylıkla yerinden çıkartılarak temizlenebilmektedir.

Braas Otomatik Havalandırma Sisteminin Faydaları
• Braas havalandırma sistemi, pencere kapalıyken dahi etkin havalandırma sağlamaktadır.
• Braas otomatik havalandırma sistemi, soğuk havayı, sıcak havayla karışacağı tavana doğru yönlendirerek dengeli bir hava akımı sağlamakta, cereyan oluşturmamaktadır.
• Kapalı pencere ve havalandırma alanındaki önlemler sayesinde sinek ve böcekler dışarıda tutulmaktadır.
• Braas pencere, havalandırma esnasında kapalı tutulduğundan, iç mekan sıcak ve kuru kalmaktadır.

Braas Ventair Magnetic System, pencerenin kasasında oluşabilecek yoğuşmayı engellemek amacıyla tasarlanmıstır. Braas havalandırma mekanizması, ısı yalıtımlı alanı engellemeyecek şekilde kasanın içine monte edilmiş ve ek bir izolasyonla desteklenmiştir.

Braas Çatı Pencereleri, havalandırma mekanizması sayesinde doğal havalandırmayı destekleyerek, yaşam alanında kabul edilebilir bir sıcaklık ve nem oranı yaratmaktadır. Braas pencere sürekli hava dolaşımını destekleyerek odanın sürekli taze hava ile dolmasını sağlamakta, dolayısı ile daha konforlu ve sağlıklı bir ortam yaratmaktadır.

Dünya’daki tek otomatik ve ayarlanabilir havalandırma sistemi olan Ventair Magnetic System, pencere kapalıyken ortamda sürekli taze hava bulunmasını sağlamaktadır. Havanın pencerenin üst kısmından yaşam alanına girmesi sayesinde, soğuk havanın sıcak hava ile tavana yakın bir bölgede birleşmesinden dolayı hissedilen ortam ısısını değiştirmemekte ve cereyan yaratmamaktadır. Sistemin etkisi çatı eğimine bağlı olarak değişmemektedir.

Braas Çatıda Güvenlik KonseptiBraas güvenlik sistemleri alternatif maliyeti en düşük sistemlerdir. Bir çatıda beş adet basamak sistemi ve birkaç adet güvenlik kancası kullanılarak oluşturulacak güvenliğin maliyeti kullanılmamasından kaynaklı bir kazada oluşabilecek maddi ve manevi maliyeti ile karşılaştırılamayacak ölçüde düşüktür. İnsanların düz yollarda dahi dikkatsizlik gibi belirli sebeplerden dolayı düşebildikleri düşünüldüğünde eğimli bir ortamda bu tedbirlere gerek olmadığını kesinlikle düşünülemez. Unutulmamalıdır ki kırağı, yağmur vb. dış etkenlerle çatı kaplamalarının kayganlıkları artabilmekte ve düşme riski yükselebilmektedir.

Braas Güvenlik Basamağı Sistemi

Kullanım amacı: Çatı üzerinde çıkış noktası ile gidilecek iki nokta (ışıklık – baca gibi) arasında güvenli yürüyüş veya ayakta durma imkanı.
Parçalar: Basamak kiremidi, eğim parçası ve platform.
Renk: Basamak kiremidi: Akdeniz ve Villa modellerinde NP, NF ve PK yüzeylerde tüm renklerde.
Eğim parçası: Gülkurusu ve Antrazit
Platform: Gülkurusu ve AntrazitAvantajları

- Braas Güvenlik Basamağı Sisteminin uygulaması son derece kolay ve güvenlidir.
- Braas Güvenlik Basamağı Sistemi kiremit renklerinde üretilir, estetiktir.
- Braas güvenlik sistemi çatıda güvenli bir şekilde hareket etmeyi ve durmayı sağlar.
- Braas Güvenlik Basamağı Sistemi insan hayatının çatıdaki sigortasıdır.
- Kullanılmadığında çatıdan düşme, sebepli yaralanma veya ölüm riski yükselir.Braas Güvenlik Kancası

Kullanım alanları: Çatıda çalışırken emniyet kemeri için ve merdiven vb. araçlar için geçici bağlama noktası sağlamak.
Renk: Renksiz galvaniz
Kanca: Gülkurusu / Antrasit
Sabitleme parçası: Galvanize edilmiş çelik C-Profil: 1250 x 100 x 20 x 3 mm
Güvenlik kancası: Derin daldırma galvanize çelik
Net toplam ağırlık: 6,0 kg +/- 5 %


Avantajları

- Braas Güvenlik Kancasının uygulaması son derece kolay ve güvenlidir.
- Braas Güvenlik Kancası kiremit renklerinde üretildiğinden çatı üzerinde istenmeyen bir görünüm yaratmaz.
- Braas Güvenlik Kancası montajı esnasında altyapı veya yalıtım malzemelerine zarar vermez.
- Braas Güvenlik Kancasının sabitleme barı ve montaj özellikleri sayesinde yüksek yük taşıma kapasitesine sahiptir.